Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzu büyütürken astrolojiden nasıl yararlanabiliriz?

279
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzu büyütürken astrolojiden nasıl yararlanabiliriz?

Çocuğumuzu büyütürken özellikle çocuğumuzun nasıl bir astrolojik haritaya sahip olduğunu incelemek ebeveynler açısından son derece faydalı bilgiler verecektir. Çocuğumuzun mesleki eğilimlerini, yeteneklerini veya sahip olduğu yetenekleri; tiyatro, matematik gibi becerilerini haritası üzerinden saptayıp, ilerleyen yaşlarda ona göre bir kariyer yönlendirmesi yapmak çocuğumuzun hem mutluluğu, hem de başarısı açısından son derece faydalı olacaktır. 

Aynı zamanda çocuğumuzun karakter gelişiminin 0 - 7 yaş arasında oturduğunu da dikkate alırsak; astrolojik haritaları üzerinden çocuğumuzun kişisel özelliklerine göre hareket etmek, çocuğumuza uygun oyun alanları yaratmak, arkadaş seçimi, ilgi alanları ve ebeveyn yaklaşımı gibi konularda bizi olumlu anlamda etkileyecektir.

Örneğin Ateş elementi baskın olan bir çocuğa çok fazla anne - baba baskısı uygulamak doğru olmaz. Çocuk bu hareketlere isyan edip, ilerleyen zamanlarda daha isyankar bir tablo çizebilir. Bu nedenden ötürü ateş elementi yoğun olan bir çocuğu arkadaşları ile oynaması veya spor yapması ile ilgili uygun alanlara yönlendirmek, onun mutluluğu açısından önemli olacaktır.

Su grubuna mensup çocuklarımızı sanatsal aktivitelerle değerlendirebilecekleri zaman dilimleri yaratmak onlar açısından son derece faydalı olacaktır. 

Toprak grubunda olan çocuklarımızı bahçede, doğada oynayabilecekleri alanlar yaratmak, kendi kendilerine inşa edebilecekleri oyun alanları sunmak onlar için son derece yararlı olur.

Son olarak, Hava grubuna ait çocuklarımızı zihinsel aktiviteler yapabilecekleri, iletişim becerilerini geliştirebilecekleri oyun alanlarına yönlendirmek onların geleceği için çok daha faydalı olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat