Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuza nasıl bir dondurma seçebiliriz?

175,076
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuza nasıl bir dondurma seçebiliriz?

Öncelikle dikkat etmemiz gereken seçeceğiniz dondurmanın güvenilir bir marka tarafından üretilmiş olmasıdır. Güvenilir markalar tarafından hijyenik şekilde üretilen, paketli dondurmalarla porsiyon kontrolünü sağlamış oluruz. Böylece aileler çocukların yediği dondurma miktarını kolaylıkla kontrol edebilir. Paketli dondurmalarda içerik bilgileri ve besin değerleri etiket üzerinde açıkça belirtilmektedir. Bu sayede anneler hem kendileri, hem de çocukları için satın aldıkları dondurmanın besin değerleri konusunda bilinçli seçimler yapabilme olanağına sahip olur. Paket üzerindeki beslenme değerlerinden dikkat edilmesi gereken ne dersek, en önemlilerinden biri enerji değeridir.

Çünkü Dünya Sağlık Örgütü (WHO) önerilerine göre 6-12 yaş arası çocukların günlük ortalama alması gereken enerji miktarı 1855 kcal?dir. 

Ara öğünlerin, ortalama olarak, günlük toplam enerjinin %20'sine karşılık gelmesi gerekmektedir. Bir çocuğun gün içerisinde 3 ara öğün tüketebileceği göz önünde bulundurularak ara öğün başına düşen enerji gereksinimi 110 kcal'ye karşılık gelir. Çocuklara uygun olan 110 kalori altı paketli dondurmalar, hem porsiyon kontrolü sağlanması hem de içerik anlamında doğru tercihin yapılabilmesine yardımcı olur. 

Siz de çocuklar için üretilen, uygun kalori değerlerine sahip paketli dondurmaları tercih edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat