Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuza doğru diş fırçalama ve yeme alışkanlıklarını nasıl kazandırabiliriz?

1,097
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuza doğru diş fırçalama ve yeme alışkanlıklarını nasıl kazandırabiliriz?

Eğer çocuğumuz kalemi iyi tutuyor ve bir şeyler yazabiliyorsa bu artık onun diş fırçası kullanabileceğini gösterir. Bu durumda baskı kurmadan dişlerini düzenli bir şekilde fırçalama alışkanlığını kazanması çok önemlidir. Bunun için elbette ona uygun ürünler kullanmanın önemi büyüktür. Renkli, desenli ona uygun bir diş fırçası ve tadı güzel bir diş macunu kullanmak diş  fırçalama alışkanlığının kazanılmasında çok etkilidir. 6 yaşına kadar oyun şeklinde önce çocuğun dişini fırçalaması daha sonra anne babanın fırçalaması tavsiye ediyoruz.

Çocuklara doğru diş fırçalama ve sağlıklı yeme alışkanlığı kazandırma

Elbette bir çocuk için bu yaş dönemi tüm tatlı ve çikolata çeşitlerine, gazlı içecek tüketimine çok yatkın olunan bir dönemdir. Çocuk sürekli tatlı yemek, asitli içecekler tüketmek ister. Bu zararlı besinlerin yerine çocuklarımızı sağlıklı atıştırmalıklara alıştırmamız çok önemlidir. Tamamen baskı kurmak da işe yaramayacağından en azından bu tür şekerli besinlerin günde 4 defadan fazla alımını önlemek gerekir.

Dişe zarar veren asit bazı sağlıklı meyve sularında da bulunacağından diş bakımı konusunda diş hekimi görüşü almak, hatta 6 ayda bir çocuğunuzu diş doktoruna kontrol amaçlı götürmek çok önemlidir.

Unutmamalıyız ki ebeveynlerinin diş bakımına özen gösterdiğini gözlemleyen, üzerinde bu anlamda baskı kurulmayan, detaylı bir şekilde bilgilendirilen çocuk da doğru diş bakımı püf noktalarını çok erken yaşta edinecektir. Çocuğumuzun çürük ve sorunlu dişlere sahip olmaması, ağız içi sağlık sorunları yaşamaması için günde 2 kere dişlerini fırçalamasını sağlamalı, mutlaka ona uygun bir diş fırçası ve diş macunu seçimi yapmalıyız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat