Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumun uyumasını zorlaştıran nedenler nelerdir?

9,196
kez izlendi
Puan: 4.16 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumun uyumasını zorlaştıran nedenler nelerdir?

Çocuğun uykuya geçişini zorlaştıran fiziksel ve psikolojik bazı sebepler olabilir. Özellikle uykudan hemen önce kafeinli içeceklerin tüketilmesi, aşırı gıda, sıvı tüketilmesi de çocuğun uykuya geçişini zorlaştırabilir. 

Çocuğun uykuya geçişini zorlaştırmada ağırlıklı olarak psikolojik sebeplerden bahsedilebilir. Eğer çocuk okul öncesi dönemdeyse anneden ayrılmak istemeyebilir, uykuya geçişinde tedirgin olabilir. Daha önce anne veya babanın çocuğu uykudayken bırakma, bir yere gitme gibi tecrübesi olduysa bunu tekrar yaşamamak için uykuya geçişi ertelemek isteyebilir. 

Okul çağı dönemlerde ise aşırı ödev yapılması, çocuğun uykudan önce çok miktarda uyarana maruz kalması onun uykuya geçişini zorlaştırabilir. Bu yüzden mutlaka çocuğun uyumadan yarım saat önce TV ve bilgisayarın kapatılıp, bilgisayar oyunlarına izin verilmeyip çocuğun daha sakince yapabileceği etkinliklerin olması onun uykuya geçişini kolaylaştıracaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat