Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumu kanserden nasıl koruyabilirim?

2,173
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumu kanserden nasıl koruyabilirim?

Çocuğumuzu kanserden korumanın maalesef tek bir yöntemi yok. Şunu biliyoruz ki, sağlıklı beslenmek, sağlıklı yaşamak sadece çocukluk çağı kanserlerinden değil, çocuğumuzun erişkin yaşta başına gelebilecek kanserlerden de korumak için çok önemli. Bu nedenle çocuklara daha küçük yaşlardan itibaren sağlıklı yaşam prensibini benimsetmek, spor yapmalarını teşvik etmek, sağlıklı besinlere yöneltmek çok önemli. Sigaranın zararlarını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla çocuklara daha küçük yaşlarda sigaranın zararları hakkında bilinç aşılamak da çok önemlidir. Ama tabii ki sadece aşılamak da yetmiyor. Velilerin aynı zamanda birer örnek olması gerekiyor. Çocukların yanında sigara içmemek, iyi birer örnek olmak da çok önem kazanıyor. 

Çocukların aşılarının tam yapılması çok önemli. Çünkü örneğin Hepatit B virüsü karaciğer kanserlerine yol açabilecek bir virüs. Çocukların aşıları tam olursa bazı kanserleri önlemek de mümkün olabilir gibi görünüyor. 

Çocuklarda kanseri önlemenin yanında kısa sürede tanı koymak da çok önemli. Çocukların düzenli takiplerinin yapılması, ortada hiçbir sorun yokken dahi düzenli çocuk doktoru takipleri ile henüz başlangıçta olan bir hastalığın yakalanması da mümkün olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat