Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum okulu sevmiyor, uzmandan yardım almam gerekir mi?

889
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum okulu sevmiyor, uzmandan yardım almam gerekir mi?

Çocuklar her zaman okulu sevmeyebilir ve bunun altında genellikle çeşitli sebepler yatar. Çocuklar kimi zaman arkadaşları ile uyum sorunu çekebilir, kimi zaman öğretmenini sevemeyebilir. Bazı durumlarda anne babadan ayrılmak çocuğa zor gelebiliyor. Bazen de okul çağına kadar evde kural ve sınır olmadan büyüyen çocuk, okul zamanı geldiğinde okula gitmek istemeyebiliyor. Çocuk, okul çağına kadar kural ve sınır olmadan büyütülmüşse, belli kurallar ve disiplin anlamına da gelen okula gitmek istemeyebilir, okul onun için sıkıcı gelebiliyor. 

Tüm bunlarla baş ederken anne baba bazen çok yorulabiliyor ve kimi zaman da çözümsüz kalabiliyor, çocuklarına karşı nasıl davranmaları gerektiği konusunda sıkıntı çekebiliyorlar. Yer yer daha kapsayıcı ve duygusal yaklaşabiliyorlar. Ancak bu tarz durumlarda, çocuğun okula gitmek istememesine neden olan sorun çözülmediği takdirde ileri dönemde aile daha farklı problemlerle karşılaşabilir. 

Çocuğun okula gitmek istememe hali sorununu daha da büyümemesi, ileride daha farklı problemlerle karşılaşmamak için bir uzmandan destek almak, anne baba için her zaman daha rahatlatıcı olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat