Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum okulu sevmiyor, ne yapmam gerekir?

696
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum okulu sevmiyor, ne yapmam gerekir?

Çocukların okulu sevmemelerinin birbirinden farklı nedenleri olabilir. Bunları en önemlisi anneden ayrılma kaygısıdır aslında. Çocuğun "evden gittiğim zaman annem ne olacak, ben ne olacağım, tekrardan gelip beni okuldan alacak mı" gibi kaygıları olabilir. Bunun yanı sıra öğrenme güçlüğü çeken çocuklarda okulu sevmeme, birtakım kaygılar ve korkular görebiliyoruz. Yazı yazmak veya okuma güçlüğü çeken çocuklarda okul korkusu ve okul kaygısı oluşabiliyor. 

Sosyal iletişim ve uyum problemi yaşayan çocuklarda, arkadaş edinemeyen, arkadaş edindiği zaman insanlar içinde nasıl davranacağını bilemeyen çocuklarda okula karşı sevgisizlik olabiliyor. 

Yüksek düzeyde başarı kaygısı olan, anne babası tarafından yüksek hedefler konulan, sürekli başarı göstermesi beklenen çocuklarda zaman içerisinde okula karşı bir fobi gelişebilir ve çocuk okula gitmek istemeyebilirler.

Anne baba genellikle çok duygusal olduğundan bu gibi durumlarda bir uzmandan yardım almak, onların her zaman işini kolaylaştırır. Çünkü kimi zaman anne baba çok fazla kapsayıcı davranabiliyor, çocuk okula gitmek istemediği zaman çocuğun evde kalmasına izin verebiliyorlar. Ancak bu davranış süreci daha da zorlayacağı için bir uzmandan destek almak anne babanın işini kolaylaştıracağı gibi çocuğun okula karşı tepkisi konusunda daha kolay ve hızlı sonuç alınmasını sağlayabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat