Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum okul arkadaşlarını sevmiyor, sevmesini nasıl sağlarım?

813
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum okul arkadaşlarını sevmiyor, sevmesini nasıl sağlarım?

Çocuğun okul arkadaşlarını sevmemesinin elbette bir sebebi vardır. Bunların arasında arkadaşlarının eleştiriyor olması, onlar tarafından kabul görmemesi veya onlar ile nasıl iletişim kuracağını bilmemesi olabilir. İletişim kuracağı zaman dalga geçilme korkusu onu rahatsız ediyor olabilir. Bundan dolayı da arkadaşları ile iletişim kurmayı tercih etmiyor olabilir. Anne bana burada ona rol model olmalıdır. Çocuğuna yol gösterici seçenekler sunabilir. 

Aile, çocuğunun arkadaşları ile nasıl iletişim kurabileceğine, iletişim kurarken nelere dikkat etmesi gerekeceğine dair evde kendinden örnekler vererek arkadaşlarını, arkadaşlık ilişkilerini anlatabilir. Anne veya baba çocuğun arkadaşları ile iletişim kurarken zorlandığı noktaları ondan öğrenip, buna dair ona küçük ipuçları verebilir. Çocuğun bununla ilgili sıkıntıları devam ediyorsa bir süre sonra arkadaşlık ilişkileri gelişmediği için okulu sevmemeye başlayacak, okula gitmek istemeyecektir. Dolayısıyla çocuğa okulun ve arkadaşlığın daha özendirici ve motive edici özelliklerini ön plana çıkararak çocuğu özendirmek gerekir. 

Çocuğun arkadaşlık ilişkilerinin çıkmaza girdiğini hissettiğiniz, okul ile ilişkisinde sorunlar olmaya başladığını hissettiğiniz anda bir uzmandan destek almanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bir uzman eşliğinde yola çıktığınız zaman önünüze çıkabilecek farklı psikolojik sorunların da önüne geçmiş olursunuz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat