Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum öğretmenini sevmiyor, neler yapabilirim?

2,980
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum öğretmenini sevmiyor, neler yapabilirim?

Çocuklar için öğretmeleri çok önemlidir ve öğretmenler çocuklar için çok önemli bir rol modeldir. Birçok çocuk öğretmenini çok sever ancak bunun aksi olan durumlar da vardır. Öğretmenini hiç sevmeyen çocuklarla da karşılaşabiliyoruz. Bunun anne baba olarak nedenini araştırmak gerekir. Çocuğumuz neden öğretmenini sevmiyor, ne oluyor da öğretmeninden uzaklaşıyor. 

Bu süreçte öğretmen ile iletişim kurmak çok önemli. Öğretmenin gözlemleri, öğretmenin çocuğunuz ile ilişkisi nasıl, çocuk bunu nasıl algılıyor.

Bazen gerçekten öğretmenin tutumları ve davranışlarından dolayı, örneğin çocuğun sınıf içerisindeki diğer çocuklarla kıyaslanıyor olması, zaman içerisinde sesini yükselterek konuşması, bazen de sadece çok otoriter ve katı tutumlarının olması çocuğunuzun öğretmenin uzaklaşmasını, ona tepkisel yaklaşmasına neden olabilir. Bazen de hiç böyle olmasa bile çocuğunuz böyle algılıyor olabilir; daha anne baba gibi, daha kollayıcı ve rahat hissedebileceği bir ortam sunmasını isteyebilir öğretmeninden. Böyle olmadığı zaman da öğretmenine karşı tepkisel yaklaşabilir. Dolayısıyla anne baba olarak bunun altında yatan temel nedeni araştırıp hem öğretmen ile hem de çocuğunuz ile konuşup bu sorunu hep beraber çözümlemeniz en sağlıklısı olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat