Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum için uygun atıştırmalıklara nasıl karar verebilirim?

10,326
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum için uygun atıştırmalıklara nasıl karar verebilirim?

Çocuğunuzla beraber etiket okumak hem sizin hem de onun bilgisini ve farkındalığını arttıracak, sağlıklı ara öğün seçimleri yapmanıza yardımcı olacak bir oyun olabilir.

Çocuklar çikolataya bayılır. Örneğin çikolatalar arasında kaybolduysanız ilk dikkat etmeniz gereken şey çocuğunuzun fazla yemesini engelleyecek porsiyon boyutu olmalı.

Alacağınız çikolatanın 20-25 gram kadar olmasına dikkat edin. Gofret daha hafif olduğu için miktar 30-35 grama kadar çıkabilir. Daha büyük paketler alacaksanız içerisinde porsiyonlar halinde, ayrı ayrı paketler bulunmasını tercih edebilirsiniz.

Porsiyon konusuna ve marka seçimine dikkat edince zaten verdiğiniz şeker, yağ, enerji konusu da otomatik olarak çözülüyor.

Atıştırmalık niyetiyle verdiğiniz ürünlerin 170kcal'yi geçmemesine dikkat etmenizi öneririm. Çocukların günlük 1700kcal alması gerekir. Atıştırmalıkların da bu enerjinin %10'unu geçmemesini ve bu sırada bol sütlü ya da vitaminli mineralli içerikleriyle fayda sağlamasını isteriz.

Bu önemli bir seçim kriteridir. Yani bir ürünü satın alırken özellikle sütlü olması, vitamin, mineral içermesi ve enerjisinin de çok yüksek olmamasına dikkat edebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat