Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum her şeyi ağlayarak istiyor, ne yapabilirim?

14,429
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum her şeyi ağlayarak istiyor, ne yapabilirim?

Ağlamak çocuklar için gelişimsel ve onlara iyi gelen bir ihtiyaçtır. Çocuk gözyaşı döktüğünde vücudundaki stres, kaygı ve korku hormonu dışarı atılmış olur. Bu durum onu rahatlatır.


Ağlayan çocuk ruh sağlığı yerinde olan bir çocuktur. Çocuk her türlü sebepten ağlayabilir. Çocuk ağladığı zaman ebeveynlerin onları susturmasına gerek yoktur. Çünkü ağlamayla çocuk rahatlamış olur.

Çocukta ağlama yerine bir mızıldanarak ağlama, bir şeyi tutturma gibi bir durum varsa ağlamaktan farklıdır. Ağlama durumunda olan çocuğun ağlamasının ebeveynler tarafından kesilmesi durumunda çocuk, ağlamasını tamamlayamadığı için daha çok naz ve mızıldanarak ağlama ile kendini gösterebilir.

Çocuğun her şeyi ağlayarak istemesi eğitilebilir bir durumdur. Ebeveynlerin çocuklarının istek ve düşüncelerine karşı kararlı ve şefkatli bir duruş sergileyerek kendi doğruları etrafında hareket etmelidir. Çocuklarının istediğinin olmaması durumunda çocuğun ağlamasını kesmemeleri gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat