Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum etrafa saldırıyor, ne yapmam gerekir?

1,165
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum etrafa saldırıyor, ne yapmam gerekir?

Etrafa saldıran, kızgınlığını etrafa saldırarak gösteren çocuklarda öncelikle anne baba olarak onları durdurmamız gerekiyor. Çünkü sadece etrafındaki herhangi bir şeye değil, kendine de zarar verebilir. Anne baba olarak özellikle abisine, ablasına, arkadaşlarına saldıran çocuğumuzu gördüğümüz zaman, "evet, kızgınsın, şu an öfkelisin ve ona zarar vermek istiyorsun ancak ben annen olarak buna izin veremem" diyerek onu durdurmamız gerekiyor. Çocuklar zaman zaman bu tarz davranışlar karşısında kendini yerlere de atabilir; daha da öfkelenebilirler. 

Anne baba olarak onlara öncelikle saldırgan çocuğa karşı daha sıcak ve kucaklayıcı yaklaşmamız gerekiyor. Sonrasında mutlaka saldırgan davranışın altında yatan etmeni araştırıp asıl sorunu çözümlememiz gerekiyor. O andaki davranışı durdurmak belki sadece o anlık problemi çözebilir ancak uzun vadede bu yeterli gelmeyecektir. Sonraki dönemde çocuktaki saldırganlık davranışı olasılığını ortadan kaldırmadığımız sürece ertesi gün veya bir başka gün bu davranışı tekrar edebilir. Bu nedenle çocuğun o anki kızgınlığını ve saldırganlığını durdurmamız gerekiyor ancak sonrasında mutlaka çocuktaki saldırganlığın altında yatan duygu ve düşünceleri konuşmakta fayda var.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat