Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum çok yaramaz, ona nasıl davranmalıyım?

2,249
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum çok yaramaz, ona nasıl davranmalıyım?

Yaramaz olan çocuklarda temel olarak doğru sınır eğitimi vermek gerekir. Doğru sınır eğitimi çocuğu yeri geldiğinde durdurabilmektedir. Özellikle 2 yaşından büyük çocuklara televizyonda, yeme saatinde, yatma saatinde sınır koymak gerekir. Televizyon bu kadar izlenir, yemek saatinde sofrada yemelisin gibi kuralları uygulamak gerekir. 


Sınırları alan çocuk toplumun koyduğu sınırlara da uymaya başlar. Grubun, oyunun sınırlarına, kurallarına uyum gösterir. Ancak bir çocuk yeterince sınır eğitimi almamışsa oyunda veya okulda kurallara uymakta zorlanabilir. 

Çocuğa kararlı ancak şevkatli biçimde sınır koymak, yaramazlık dediğimiz sınır dışı davranışları engellemenin en temel yollarından bir tanesidir. Aile doğru sınır eğitimini verdiğini düşünüyorsa ve çocukta yaramazlık davranışı devam ediyorsa o zaman bir uzmana gitmek gerekir çünkü bu davranışta bir psikolojik acı, kaygı veya travmatik bir deneyim yatıyor olabilir. O zaman bir uzmana gidip çocuğun neden sınır dışı davranış sergilediği üzere konuşup süreci bir uzman eşliğinde yönetmek daha faydalı olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat