Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum arkadaşlarına zarar veriyor, neler yapabilirim?

6,103
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum arkadaşlarına zarar veriyor, neler yapabilirim?

Bir çocuk arkadaşlarına zarar veriyorsa yeteri kadar sınır eğitimi almamış olabilir. Çünkü bir çocuğun hayat içerisinde şunu öğrenmesi gerekir: Her zaman senin istediğin olmaz, hayatın bazı kuralları vardır ve bu kurallar içerisinde başkalarına zarar vermemek de vardır. Bu nedenle arkadaşına çok zarar veren çocuğun yeterince sınır eğitimi alıp almadığına bakılır. Aile yeterince sınır eğitimi veriyorsa, bazı dürtüsel çocuklar da arkadaşlarına zarar verebilir. Dürtüsellik fren mekanizmasının olmaması demektir. Yani içinde vurmak gelir ve daha onu düşünmeden vurur. Davranış düşünceden önce gelir. Bir çocuk sürekli bam güm etrafa vuruyorsa, hızlı hareket ediyorsa, hemen cevap verip verdiği cevap yanlış oluyorsa, o zaman çocuğun dürtüsel olup olmadığına bakmak gerekir. Varsa bu konuyu uzmanı ile çalışmak gerekir.

Bazı çocuklar evde şiddet görür; anne babasının şiddeti vardır, televizyonda çok fazla şiddet görüyordur, aile ortamı çok vurdulu kırdılıdır, baba ya da anne çocuğunu dövüyordur ya da baba anneyi dövüyordur. Bu durumda çocuk öğrendiği, model aldığı şiddeti hayatına taşır. Bu durumda çocuğun yaşadığı ortamda, ekranda veya ailesinde şiddet var mı, araştırılması gerekir. Çünkü orada şiddet varsa, çocuğun şiddetini kesmek kolay olmaz. İlk önce şiddeti üreten kaynağı ortadan kaldırmak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat