Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çizilen mobilyaya nasıl rötuş yapabiliriz?

40,373
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çizilen mobilyaya nasıl rötuş yapabiliriz?

Çizilen parke, pencere, çerçeve, kapı, banyo dolabı, mobilya gibi tüm ahşap yüzeylerde taşınırken veya zaman içinde oluşan derin ve yüzeysel çizikleri, oyukları, ezik ve çatlakları, darbeye ve aşınmaya bağlı yıpranmış, hasar görmüş ahşap mobilyaları yenilemek için mobilya rötuş kalemiahşap dolgu kalemi ve ahşap dolgu tamir macunu kullanabiliriz.

Mobilya rötuş kalemini şu şekilde kullanabiliriz: Çizikler yüzeysel ise, tamirini yapacağımız ahşap malzemenin renginde bir rötuş kalemi ile çiziklerin üzerinden yavaşça ve bastırmadan geçeriz. Fazlalığını vakit geçirmeden temiz ve yumuşak bir bez ile alırız. 

Mobilyanızdaki çizikler derin ise, çatlak ve çukurlar varsa ahşap dolgu kalemi veya ahşap dolgu macunu kullanabiliriz. Uygulaması ise son derece basittir.

Mobilyadaki çukur bölgeler dolana kadar ahşap dolgu kalemi ile ileri geri hareket ederek süreriz. Fazlalıkları ise temiz ve yumuşak bir bez ile alırız.

Ahşap dolgu macunu kullanmak için çizik, çatlak ve çukur bölgelerin tamamen temizlenmesi gerekir. Bu bölgeler dolana kadar malzemenin renginde tamir dolgu macunu ile 15 dakika ara ile dolgu işlemi yapılır. Yüzey dolduktan sonra ince bir zımpara ile çizmeden düzeltilir. Macunun kapağı her kullanımın ardından iyice kapatılmalıdır. Kapak açık alır ve macun sertleşirse su ile ıslatılarak kullanıma hazır hale getirilmesi gerekir.

Videoda uygulamasını görmüş olduğunuz rötuş kalemi, ahşap dolgu kalemi ve ahşap dolgu tamir macunu gibi malzemeleri Koçtaş'tan temin edebilirsiniz. Sizlere daha ayrıntlı bilgi verebilmek için en yakın Koçtaş mağazasında bekliyoruz.

Koçtaş hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz www.koctas.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat