Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsiyet değiştirmek için yasal izinleri alırken zorluk yaşadınız mı?

10,486
kez izlendi
Puan: 4.74 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsiyet değiştirmek için yasal izinleri alırken zorluk yaşadınız mı?

Doğru seçim yaptığımı düşünüyorum. İyi bir doktorum vardı. Bir psikolojik hazırlık yapmadım. Zaten ameliyat olmadan önce travestiydim; kadın olmuştum. Kadın olmak ameliyatla gelen küçük bir değişiklik değildir; kadın olmak sizin gününüzü ne kadar kadın olarak geçirdiğinizle alakalıdır. Ben zaten kadın olmuştum; çocukluğumdan beri bir kızdım. 


Ben 21 yaşında ameliyat oldum. O zamanlar sistem daha tam olarak oturmamıştı. Benim zamanımda ameliyatı oluyordunuz, ondan sonra mahkemeye kimlik ve isim değiştirmek için başvuruyordunuz ve mahkeme sizi muayeneler ve kontroller için hastanelere yönlendiriyordu. Kontrol ve muayene süreci yorucu ama hızlı akan bir prosedürdü. Şimdiki kadar zor değildi.

Şimdi ise ameliyattan önce mahkemeye cinsiyet değişimi başvurusunda bulunuyorsunuz. Ardından geçeceğiniz kontrollerden, belirli kurullardan tamam cevabı alırsanız mahkemeden ameliyat izni çıkıyor. İzinsiz ameliyat yapan doktorlar da var, ama pek güvenilir olmadıklarını düşünüyorum.

Ben Ülker Sokak'ta yaşıyordum. 85 travesti ve transla komşuluk yapıyordum. Ameliyatta hepsi yanımdaydı. O zamanlar bir sevgilim de vardı, bana çok yardımcı oldu. 20 günde iyileştim.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat