Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsiyet değiştirme operasyonu için psikolojik açıdan hazırlık yapmış mıydınız?

12,243
kez izlendi
Puan: 4.35 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsiyet değiştirme operasyonu için psikolojik açıdan hazırlık yapmış mıydınız?

Ben 85 kızla birlikte yaşıyordum, bizim her sohbetimiz terapi gibiydi. Yaşadığım ortamda çok fazla örnek vardı. Ameliyat olmuş iyi örnekler, kötü örnekler. Çeşitli doktorların çeşitli ameliyatlarının sonuçlarını gözlerimle görebiliyordum.

Doğru seçim yaptığımı düşünüyorum. İyi bir doktorum vardı. Bir psikolojik hazırlık yapmadım. Zaten ameliyat olmadan önce travestiydim; kadın olmuştum. Kadın olmak ameliyatla gelen küçük bir değişiklik değildir; kadın olmak sizin gününüzü ne kadar kadın olarak geçirdiğinizle alakalıdır. Ben zaten kadın olmuştum; çocukluğumdan beri bir kızdım.

Cinsiyet değiştirme ameliyatını insanlar ancak çok isterlerse olacaklarını düşünüyorum; çünkü bu iş hem meşakkatli, hem de azımsanamayacak bir ücreti var. Bu ameliyatı olmak için insanın bunu kafasına gerçekten koymuş olması lazım. Ameliyattan sonra 20 günlük bir bakım süreci var. Son derece dikkatli ve hijyenik olmak gerekiyor. Benim başıma bir şey gelmedi. Benim ameliyatım çok başarılı bir örnekti. 20 gün sonunda doktorun tam iyileşme gördüğü nadir kişilerdenim. Ben ameliyattan sonra yapılması gereken her şeyi eksiksiz yaptım. Her şeye dikkat ederseniz 20-25 gün sonra normal yaşantınıza dönebiliyorsunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat