Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel yaşam hamileliğin kaçıncı ayına kadar devam edebilir?

643,163
kez izlendi
Puan: 4.63 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel yaşam hamileliğin kaçıncı ayına kadar devam edebilir?

Bebeğin gelişimi veya seviyesiyle alakalı değil bu aslında. Bilakis bazı kadın doğum doktorları başlamamış olan doğumda, yani doğum bir türlü başlamıyor, çocuk gelmiyorsa ailelere cinsel ilişki önerirler doğum başlasın diye. Çünkü cinsel ilişki esnasında salgılanan bazı maddeler, doğumun başlamasına neden olabilir. Ama tabi ki burada erken doğumdan bahsetmiyoruz, gecikmiş olan doğumdan bahsediyoruz.

Örnek vermek gerekirse; 30. haftada daha henüz bebek olgunlaşmamışken beraber olunduğu zaman bu doğumu başlatmaz ama yapılan bazı çalışmalar, gecikmiş olan doğumlarda cinsel ilişkinin doğumu başlatabildiğini göstermiş.

Hamilelikte cinsellik kısıtlaması yok

Kısıtlayıcı olan şey hamileliğin kaçıncı ayı olduğu değil, hamilelikte bir sorun olup olmadığı. Düşük riski, erken doğum riski, kanama, enfeksiyon gibi durumlar olduğu zaman cinsel yaşamı kısıtlıyoruz. Ama onun dışında bebeğin bulunduğu aşama önemli değil.

Hamileliğin her aşamasında cinsel yaşam belli kurallara bağlı olarak sürdürülebilir. Tabi ki bu arada pozisyon önemli. Bebeğe baskı olmayacak şekilde ve kadın hamile olduğu için erkeğin daha yumuşak davranması lazım. Bu kurallara bağlı kalınarak, süresine bakılmaksızın, yani hamileliğin hangi ayı olduğuna bakılmaksızın cinsel yaşam devam edebilir. Ancak eğer hamilelikte sorun varsa cinsellik ertelenmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat