Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel terapide ne tür yöntemler kullanılır?

5,166
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel terapide ne tür yöntemler kullanılır?

Öncelikle cinsel terapi iyi bir cinsel öykü alınarak başlanmalıdır, sorunun tespiti için bu çok önemlidir. Daha sonra kişiye cinsellikle ilgili bilgiler verilmelidir. 

Kişide yanlış bilgilendirmeler varsa öncelikli olarak bunlar düzeltilmelidir. Örneğin vajinismus sorunu olan bir kadında cinsellik ile ilgili yanlış bilgilendirmeler yani cinsel ilişkinin ağrılı olduğu, çok acı duyacağı, kanamanın fazla olacağı gibi bilgilendirmeler veya duyumlar bu kişide vajinismus gelişmesine ve sürmesine neden olabilir. Bu kişiye cinsel terapide cinsel ilişkinin ağrılı olmadığı, söylendiği gibi çok fazla kanamalı olmayacağı gibi doğru bilgiler resimler üzerinden anlatılır.

Cinsellik iki kişi arasında yaşandığından eşlerin birbirlerini destekleyici olması çok önemli. Son tek taraflı olsa bile eşlerin birlikte terapiye gitmeleri tedavinin başarılı olması bakımından önemlidir.

Kadında vajinismus sorunu veya cinsel istek ve orgazm bozukluğu varsa burada erkeğin desteği, katılımı ve yapıcı olması önemlidir.

Erkek sertleşme sorunu veya erken boşalma problemi varsa burada da çiftin birlikte terapiye katılması tedavinin başarı oranını artırır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat