Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel terapi nedir?

4,640
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel terapi nedir?

Cinsel terapi, psikojenik kaynaklı cinsel sorunlarda uygulanan bir terapi metodudur.

Kadınlarda en fazla cinsel istek bozuklukları, erkekte ise istek ve uyarılma bozukluğunun yanı sıra erken boşalma sorunu görülebilir. Sorun ne olursa olsun cinsel sorun yaşayan çiftlerin mutlaka psikiyatri uzmanından yardım alması gerekir.

Cinsel terapi bireysel olarak alınabileceği gibi cinsellik iki kişi arasında yaşandığı için ve dolayısıyla çiftin sorunu olduğu için çiftlerin birlikte cinsel terapi alması önerilir ve daha faydalı olur.

Cinsel terapi de öncelikle iyi bir cinsel öykü alınması çok önemlidir. İlk olarak çiftler birlikte her şeyi birlikte atlatamayacağı için ayrı ayrı dinlenir ve burada geçmiş ile ilgili cinsel öyküsü dinlenir ve şu anki cinsel sorunun ne zaman başladığı, ne şekilde ortaya çıktığı önemlidir. Sorun tek tarafa da ait olsa örneğin erkek sertleşme sorunu yaşayabilir ve partneri bu durumu nasıl gözlemliyor gibi iyi bir öykü almak çok önemlidir.

Cinsel terapi çift olarak alındığında başarı oranı çok yüksek olsa da partneri yoksa bireysel olarak da cinsel terapi verilebilir. Bireysel terapiler çifte uygulanan yöntemlerin dışında farklı yöntemler uygulanarak verilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat