Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel terapi nasıl uygulanır?

22,077
kez izlendi
Puan: 3.91 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel terapi nasıl uygulanır?

Cinsel terapi davranışçı ve ödevlere dayalı bir tedavi türüdür. Cinsel terapi öncesi öncelikli olarak çiftten cinsel öykü alınır ve cinsel problemin cinsine göre bir terapi yöntemi belirlenir.

Erkekte erken boşalma, sertleşme bozukluğu, kadında vajinismus, istek veya orgazm bozukluğunda farklı metotlar uygulanır. Cinsel terapi daha çok evde uygulanabilecek cinsel egzersizlere dayalı terapi metodudur.

Cinsel terapinin sıklığı değişken olabilir, haftada bir veya 15 günde bir olabilir bu kişinin verilen egzersizlere ayıracağı zamana bağlı olarak belirlenir. Büyük şehirlerde yaşayan insanlarda, yoğun çalışan kişiler eve geç geldiğinden verilen egzersizlere çok fazla zaman ayıramayacağından ve kendisini bu tedaviye çok iyi adapte edemeyeceğinden iki haftada bir doktoruyla görüşerek terapi programı alabilir.

Cinsel terapi gören çiftler tedavi süresince çok fazla yatılı misafir kabul etmemelidir ve kendileri de aynı şekilde yatılı misafirliğe gitmemelidir. 

Çiftler cinsel terapi egzersizlerine ne kadar fazla zaman ayırırsa ve kendilerini bu tedaviye ne kadar odaklarsa o kadar iyi bir sonuç alınmış olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat