Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel takıntısı olan kişiler nasıl tedavi edilir?

14,635
kez izlendi
Puan: 4.50 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel takıntısı olan kişiler nasıl tedavi edilir?

Cinsel takıntı hem erkek hemde kadınlarda görülebilen bir rahatsızlıktır. Cinsel takıntılar kişiden kişiye farklılık gösterir.

Cinsel takıntılar dayanılması güç, utanç verici takıntılardır. Kişilerin aklına istemedikleri zamanda cinsel düşünceler, erotik sahneler gelmesidir. 

Evli çiftler cinsel takıntısı olduğunda bu durumdan partnerine bahsedemez. Bu takıntı direkt kendisi ile ilgiliyse ilişkiye girmemeye çalışır. Bu durum cinsel hayatının bozulmasına neden olur.

Kişiler cinsel takıntısının olduğunu çevresindeki insanların fark etmesinden endişe duyar ve korkuya kapılabilir. Bu yüzden sosyal yaşantısını kısıtlayabilir, kendisini eve kapatabilir ve ciddi psikolojik sorunlar yaşayabilir. 

Cinsel takıntısı olan kişi bir psikolog desteği almazsa bu takıntısı giderek artar ve evli ise eşi ile cinsel ilişkiden kaçmasına neden olur, eşine gereken zamanı ayırmaz ve normal yaşamında da bir çok şeyi kısıtlayacağından ciddi sorunlarla karşılaşabilir.

Cinsel takıntısı olan kişiler bu durumdan rahatsız olur ve kendi başına takıntısından vazgeçmeye çalışsa da bunu başarması çok zordur, hatta mümkün olmayabilir.

Cinsel takıntısı olan kişiler bu durumun bir rahatsızlık olduğunu bilmeli ve utanmadan, sıkılmadan bir psikolog desteği alarak normal yaşantısına dönmesi gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat