Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel isteksizlik nasıl tedavi edilir?

121,295
kez izlendi
Puan: 4.54 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel isteksizlik nasıl tedavi edilir?

Cinsel isteksizlik tedavisini daha çok nedene dayalı bir tedavi olarak düşünmek gerekir. Cinsel isteksizliğin nedeni organikse, ilgili bilim dalının hekimiyle ortaklaşa bir çalışma sürdürülür. Eğer sorun organik değil de psikolojikse bir terapi programı hazırlanır ve sorun geçmişten mi geliyor, ahlaki mi, bulunur ve buna yoğunlaşılır. 

Cinsel isteksizlik tedavisi 
Cinsel yaşamla ilgili tedavi programlarını en azıyla ya da en uzunu gibi düşünmeksizin bir noktanın altını çizmek gerekir. Kişinin yaşamının istediği düzeye erişmesiyle; kişinin doktora ihtiyacının bittiği gün tedavi biter.

Cinsel isteksizlik tedavisi için doktorlara başvuran çiftlerin birçoğu ufak tedavilerle tedavi edilebilir. Burada önemli olan özellikle erkekleri doktor karşısına çıkarabilmektir.

Cinsel isteksizlik yaşın ilerlemesi ile birlikte erkeklik hormonu olan testosteron hormonunun kandaki seviyesinin düşmesi veya değişkenliğine bağlı olabilir. Eğer cinsel isteksizlik hormon eksikliğinden kaynaklanıyorsa eksik olan hormonun yerine konması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat