Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel isteksizlik nasıl tanımlanır?

59,578
kez izlendi
Puan: 3.95 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel isteksizlik nasıl tanımlanır?

Cinsel isteksizlik genellikle cinselliğin zihinsel süreçte herhangi bir şekilde yer etmemesi, cinsellikle uğraşmama halidir. 

Cinsel isteksizlik, cinsellikten bilerek, isteyerek uzaklaşma değildir. Bunu cinselliğin akla gelmemesi gibi düşünebiliriz.

Evlilikte cinsel uyum çok önemlidir. Genellikle mutlu bir evlilikleri olan çiftlerin cinsel ilişkilerinde herhangi bir sorun yaşanmaz.

Dünyada bir evliliğin bitiyor olmasının nedenlerinden birisi cinsel soğukluk durumudur. Hem erkek hem kadın için mümkün olan cinsel isteksizlik genellikle kadınlarda görülen bir rahatsızlıktır.

Cinsel isteği azaltan fiziksel faktörler vardır, bunlar yaşlanma, kullanılan bazı ilaçlar, kronik hastalıklar, nörolojik durumlar ve hormonal dengesizliklerdir. Cinsel isteğin azalmasına neden olan psikolojik nedenler olarak stres, kaygı ve depresyon sayılabilir.

Geçmişte yaşanan cinsel travma (tecavüz,taciz) gibi durumları unutamama cinsel isteğin azalmasına neden olur. Cinselliğin ayıp ya da günah olduğunu düşünen toplumlarda baskıcı yetiştirilme kişide cinsel isteğin azalmasına neden olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat