Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel isteksizlik ilişkiyi nasıl etkiler?

3,566
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel isteksizlik ilişkiyi nasıl etkiler?

Erkeklerde cinsel isteksizlik olduğunda çift ilişkisinde bozulma olabilir. Bu bazen kadının dominantlığının artmasına neden olabilir. Bu da aile dinamiklerinin bozulmasına neden olabilir. Kadın istenmediğini düşünür. Erkeği suçlamaya başladığında ise sorun giderek artar. 

Cinsellik sadece penis vajen ilişkisinden ibaret olmadığından yakınlık ilişkisinin de aslında bozulmaya başladığını görürüz. Bu durum konuşmaların azalmasına, paylaşımın düşmesine, erkeğin kadından uzak durmasına neden olabilir. 

Bu uzaklaşma evlilik dışı ilişkilere, madde kullanımına dahi neden olabilir. Kadında istenmemenin oluşturduğu duygular baş gösterir ki burada istenmeyen kadın değil kadınla cinselliğin istenmemesidir. Erkekte yetersizlik hissi, partnerine yetmeme hissi oluşur.

Cinselliğin nasıl olduğuna dair eşlerin birbiriyle konuşması lazımdır. İhtiyaçları fark edip, bunu doğru bir dille karşı tarafa aktarırsanız, çözüm bulabilirsiniz. Açık iletişim, güven, anlayış, birbirine zaman ayırma gibi şeylerin yapılması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat