Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel ilişkinin yaşanacağı ilk gecede nelere dikkat etmek gerekiyor?

231,412
kez izlendi
Puan: 4.59 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel ilişkinin yaşanacağı ilk gecede nelere dikkat etmek gerekiyor?

İlk gece eskiden törensel bir nitelik taşırdı. Erkeği, sırtına vurarak gerdek odasına gönderirlerdi. Genç kızın annesi dışarıda kanlı çarşaf beklerdi. Bu tür olaylara aslına günümüzde de rastlamaktayız. Ancak çoğu çiftin balayına giderek kendilerini ailelerinden izole etmeleri sonucu, ilk gecenin törensel niteliği bu nedenle eski değerini yitirmiştir. Bu nedenle aile baskısı da ortadan kalkmıştır. 

Aile baskısı ortadan kalktı ancak yine de şunu düşünmek gerekmektedir. Genç bir kız ilk cinsel deneyimini yaşarken ondan çok fazla şey beklenmemelidir. Orgazm olması, kendini gevşetebilmesi ancak zamanla oluşabilecektir. 

İlk gece öncesi ilişki henüz daha yeniyse, erkeğin çok daha şefkatli olması gerekmektedir. Ancak birliktelik uzun yıllara dayanıyorsa, ilk gece tabii ki daha rahat geçecektir. 

İlk gecede cinsel ilişkiye girme oranı %60'tır. Bu da son derece doğaldır. Burada dikkat edilmesi gereken, gerçekten ilişkiye hazır olduktan sonra, yani ön sevişmeyi yeterince uzun tuttuktan sonra ilişkiye başlamaktır.

Genç kızı zorlamamak çok önemlidir. Bazen ilk gece, ilk deneyim başarısız sonuçlanabilir.

Ancak sonraki deneyimler daha başarılı bir şekilde sonuçlanabilecektir. Partnerinize zaman tanımanız bu yüzden önemlidir. 
İlk gece, çoğu zaman yüzde 90-95 oranındaki çiftler tarafından problem yaşanmadan atlatılabilmektedir. Bazen ilk gecenin sonrasında da cinsel ilişki sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilecektir.
Eğer sorun ilk gecenin ardından da devam ediyorsa, problemin temeline inmek için bir psikolog, kadın doğum uzmanından veya psikiyatrdan destek almak gerekebilir. Ancak çoğu zaman ilk ilişki, problem yaşanmadan, doğal akışında gerçekleşebilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat