Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel ilişki sonrası şiddetli baş ağrısı neden olur?

3,315
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel ilişki sonrası şiddetli baş ağrısı neden olur?

Orgazm baş ağrıları cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan, çok da az rastlanmayan baş ağrılarıdır. Bunun altında ciddi bir neden yoktur aslında ama çok nadir olarak tehlikeli de olabilir. Çoğunlukla, cinsel ilişki öncesi; gerilim baş ağrısı, migreni olan, stresli, boyun kaslarında spazm olan kişilerde cinsel ilişki sırasında baş ağrısı ortaya çıkabilir.

Orgazmik baş ağrısı olanlarda çoğunlukla cinsel ilişkide çok efor sarf edilmesi, belli başlı zorlayıcı pozisyonların kullanılması ile veya cinsel ilişkiyi bir performans gösterme alanı olarak gören, stres hisseden kişilerde görülür. Bu baş ağrısı çok şiddetli, patlalyıcı ve beyninde bomba patlamış gibi çok şiddetli bir ağrıdır aslında. Bu ağrı hiçbir nedene bağlı olmadan ortaya çıkmakla birlikte, çok nadiren beyindeki doğumsal olan baloncuk tarzı beyin damarlarındaki bozuklukların cinsel ilişki sırasındaki efor ile zorlanması, patlaması sonucu oluşan beyin kanamalarına bağlı da olabilir. Bu kanamalar çok ciddidir, hayati tehlikesi vardır; cinsel ilişki ve orgazm sırasında hayatın kaybı ile sonuçlanabilir veya daha sonrasında çok büyük tehlike arz eder. 

Bir cinsel ilişki sırasında ilk defa çok şiddetli baş ağrısı yaşanıyorsa, mutlaka hekime başvurulmalıdır. Daha nadir olarak da bazen depresyon ilaçları ya da tansiyon ilaçları gibi düzenli kullanılan ilaçlarında orgazmik baş ağrısına neden olduğu bilinmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat