Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel ilişki esnasında kanamam oluyor, neden olabilir?

52,908
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel ilişki esnasında kanamam oluyor, neden olabilir?

İlişki sırasında ya da sonrasında vajinada kanama çok önemli bir sorunun habercisi olabilir. Genelde rahim ağzı kanseri ve türevi büyük sorunların belirtisi olabilir. 

Bu durumda mutlaka bir muayene gereklidir. Rahim ağzındaki yaralarda, fazla miktarda mantar enfeksiyonu yaşayanlarda ya da penisin büyüklüğüne ve vajinanın darlığına bağlı künt girişlerde bu kanama durumu yaşanabilir. 

Bunların dışında vajinal enfeksiyon, cinsel yolla bulaşan bir hastalık, erkeğin penisindeki kanamanın vajinaya bulaşmış olması, nadiren idrar yollarından gelen kanama gibi nedenlerden de kaynaklanabilir.

Ancak bu durumun sorun ifade etmediği ve normal olduğu ancak bir kadın doğum hekimi tarafından söylenebilir. Smear testi mutlaka yaptırılmalıdır. 

Gerekli görülürse rahim ağzı da mikroskobik olarak incelenebilir. Hangi sebeple olursa olsun ilişki sonrasında kanama olması hemen doktora başvurmayı gerektiren şikayetlerden birisidir. Detaylı bir jinekolojik muayene ve bazı tahliller yapılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat