Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel hastalıklardan korunma yolları nelerdir?

3,737
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel hastalıklardan korunma yolları nelerdir?

Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmanın ilk yolu, cinsel hastalığı olan ya da olduğundan şüphelendiğiniz kişilerle cinsel ilişkiye girmemektir. Ayrıca, cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanılması da cinsel yolla bulaşacak hastalıklara karşı alınabilecek bir önlem olacaktır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmanın bir yolu, cinsel yolla bulaşan aktif enfeksiyonu olan veya olma ihtimali olan bir kişi ile tedavi olmadan ilişkiden kaçınmaktır. Ayrıca herhangi bir ilişkide, ilişkinin başından sonuna kadar vücut sıvılarının paylaşımını engelleyecek şekilde prezervatif kullanılması, cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı alınan önemli bir tedbir yoludur.  

Kişisel hijyene dikkat edilmesi de önemlidir. Cinsel hijyen malzemelerinin, iç çamaşırının veya eşyaların paylaşılmaması cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların önlenmesi açısından önemlidir.
Cinsel organlar, bulaşmaya açık olan yaralar veya tahriş olan bölgelerimiz vücudun bulaşa açık olduğu yerleridir. Bulaşmaya neden olabilecek eşyaların paylaşımının engellenmesi, kişisel hijyen kurallarına uyulması cinsel yolla bulaşabilecek enfeksiyonlardan korunma açısından dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat