Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cin nasıl bir varlıktır?

19,854
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cin nasıl bir varlıktır?

Cinler insan gözüne görünmeyen varlıklardır. Tıpkı insanlar gibi Allah tarafından, Allah'a ibadet etmeleri için yaratılmışlardır. Cinlerin insanlardan daha önce dünya üzerinde var edilmişlerdir. 


Cinler bir tür dumansız ateşten yaratılan nurani varlıklardır. Çok hızlı hareket edebilirler. Cinler zaman ve mekandan bağımsız yaratıklardır. Cinlerin ne kadar yaşadığı ile ilgili net bir şey bilinmez. Cinlerin de insanlar gibi yaşantıları, aileleri ve inançları vardır. 

Cinler dünya üzerinde her yerde yaşayabilirler. herhangi bir mekanı özellikle mesken tutuklarına dair düşüncelere herhangi bir sağlam kaynak gösterilemez. 

Cinlerle insanların teması Allah tarafından yasaklanmıştır. İnsanların herhangi bir şekilde cinleri görmeye ya da herhangi bir şekilde cinlerle irtibat kurmaya çalışmaları doğru değildir. Bu hem Allah'ın isteğine aykırıdır hem de sonuçları sıkıntılı olabilir. 

İnsanların cinlerden medet umma ya da onlarla iletişime geçme gibi bir beklenti içinde olmaması gerekir. Zira Allah insanoğlunu yaratılmışların en şereflisi olarak niteler. yaratılmış en şerefli varlığın başka varlıklardan medet umması da doğru sayılmaz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat