Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cilt temizliği için nasıl malzemeler kullanmak gerekir?

3,570
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cilt temizliği için nasıl malzemeler kullanmak gerekir?

Cilt temizliği yaparken, özellikle cildiniz için üretilmiş yıkama jelleri ve losyonlar kullanmanız gerekir. Ardından cilt mutlaka ılık su ile durulanmalı; çok sıcak veya soğuk su kullanılmamalıdır. Cilt durulandıktan sonra tonik uygulamalısınız. Tonik arkasından cilt tipiniz için özel üretilmiş serum ve kremlerle cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Günlük cilt temizliği gün içerisinde ciltte biriken kirleri temizlemek ve cildin gerekli olan nem seviyesini düzenleyip yağ salgısını baskılamak için yapılan bakımlardır. Her gün peeling kullanmak, cilde kese uygulamak, fırçalarla yüze bakım yapmak cildi yorar ve tahriş eder. Bu nedenle cilt tipinize uygun olan bakımları haftada 1 yada 2 kez uygulamak yeterli olur. Aynı zamanda günlük cilt temizliğinde fırça, kese ve benzeri ürünlerden uzak durmak gerekir.

Günlük cilt temizliğinde kullanılan malzemeler ve içerikleri oldukça önem taşır. Peeling içerikli cilt bakım ürünleri her gün cilde uygulanmamalıdır. Her gün peeling kullanımında ciltteki kılcal damarlar artar ve cilt incelerek daha da hassas hale gelir. Alkol içerikli ürünler kullanmak da cildin ph dengesini bozarak ciltte istenmeyen problemlerle karşılaşılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat