Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cilt lekeleri nasıl geçer?

15,494
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cilt lekeleri nasıl geçer?

Cilt lekeleri olan kişiler öncelikle güneşten korunmalıdır. Lekesi olan kişinin sabah kalktığı zaman cilt bakımında önce kullanması gereken krem güneş koruyucu kremdir. Kış aylarında buna dikkat edilmezse camdan geçen ışık bile lekeyi tetikleyebilir. Bu yüzden yazı kış güneşten koruyucu krem kullanmak önemlidir. 


Kapalı ortamlarda bulunduğumuz için yoğun güneş koruyucu krem kullanan kişilerin D vitamini takviyesi yapması gerekir. Kullanılan güneş koruyucunun özellikle fiziksel olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çinko oksit ve titanyum oksit içeren güneşten koruyucu ürünler tercih edilmelidir. Bu koruyucular gün boyu bozulmazlar. 

Leke tedavisinde kullanılan kremler denenebilir. Tek başına bu tür kremler genellikle leke tedavisinde yeterli olmaz. Bu nedenle yardımcı tedavilerden de faydalanmak gerekir. Lazer tedavileri, cildi yenileyen farklı terapi türleri cilt lekelerini hafifletmede etkilidir. Önemli olan burada cildi tahriş etmemektir. Tahriş varsa cilt çok daha fazla leke üretir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat