Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cildimizi temizlerken nelere dikkat edelim?

2,726
kez izlendi
Puan: 2.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cildimizi temizlerken nelere dikkat edelim?

Cilt temizliği cilt sağlığı açısından oldukça önem taşıyan ve cilt sağlığına olumlu etki eden bir işlemdir. Cildimizi temizlerken cilde çok hassas davranmalıyız. Çok fazla ovma işlemlerinden, uzun süren masajlardan uzak durmalıyız. Temizleyici ürünü cilde minik baskılarla uygulamalıyız. Ardından ılık su ile cildi durulamalıyız.


Cilde uygulanan aşırı baskı ve ovma işlemi ciltte kızarıklara ve kılcal damar çatlamalarına neden olur. Gün içinde ciltte biriken kirlerin temizlenmesi için temizleyici ürünlerden destek almalısınız. Ciltteki gözenekler temizleyici ürünlerle temizlendikten sonra tonik kullanarak ciltte kalan temizleme malzemeleri atılmış olur. Böylece gözeneklerin daha sıkı ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

Ciltte istenmeyen pürüz ve sivilce problemleri söz konusu ise bunlar için özel ürünler kullanmanız gerekebilir. Sivilceleri elle sıkma işleminden uzak durmanız gerekir. Eğer elle sıkma işlemini gerçekleştiriyorsanız ardından anti septik ürünler kullanarak ciltteki sivilce probleminin önüne geçmeniz gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat