Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cildimize zarar vermeden nasıl bronzlaşabiliriz?

5,348
kez izlendi
Puan: 4.85 / 5
Detaylı Açıklama

Cildimize zarar vermeden nasıl bronzlaşabiliriz?

Cildimize zarar vermeden bronzlaşmak için öncelikle güneşle ilk temasa geçtiğimiz günlerde  güneşe çıkış saatlerimize dikkat etmeliyiz. Güneşe ilk defa çıkarken sabah saat 10'dan önce ve öğleden sonra saat 4'ten sonraki dönemleri tercih etmek sağlıklı bir bronzlaşmanın ilk aşamasıdır. Bu zamanlarda güneş ışınları atmosferden süzülerek gelir, bu yüzden cilt için oldukça zararsızdır.

Kişi eğer açık tenliyse, güneşe ilk çıkıldığında 10'ar dakikadan daha uzun süre güneşte kalmamaya dikkat edilmesi tavsiye edilir. Her gün bir önceki günden 10'ar dakika daha fazla güneşte kalarak yavaş yavaş cilt tonunun koyulaşması sağlanabilir.

Kullanılan güneş ürünlerinin kaliteli olması, koruyuculuklarının fazla olması sağlıklı bir bronzlaşma için tavsiye edilir. Güneşte kaldıktan sonra cildi duru su ile yıkamak ve özellikle tuzdan arındırmak çok önemlidir.

Güneşlendikten sonra uygulanmak üzere cildin kurumasını ve kırışmasını engellemek için cilt tipine ve rengine uygun nemlendiriciler kullanılabilir. Böylelikle cilde zarar vermeden bronzlaşma sağlanabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat