Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cildim çok kuru ve çatlıyor, nasıl beslenmem gerekir?

1,515
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cildim çok kuru ve çatlıyor, nasıl beslenmem gerekir?

Kuru ve çatlayan bir cilde sahipseniz, cildiniz pul pul dökülüyorsa beslenmenizde yeterli miktarda yağ kullanmıyor olabilirsiniz. Ancak önemli olan çok miktarda yağ tüketmek değil, sağlıklı yağlardan uygun miktarda tüketmektir. Örneğin salatalarınıza birer yemek kaşığı yağ ve yemeklerinize de en fazla ikişer yemek kaşığı kadar yağ ilave etmeniz uygun olacaktır.

Sağlıklı yağlardan E vitamini kaynağı olan fındık, ceviz ve badem tüketimi vücudun ihtiyacı olan yağ miktarını karşılamaya yardımcıdır. Aynı zamanda zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, keten tohumu ve avokado da beslenmede yer alması gereken besinlerdir.

Vücudun nem dengesini sağlamak için
su ve su içeriği yüksek besinlerin tüketimi de çok önemlidir. Su içeriği yüksek yiyecekler arasında tüm çiğ sebze ve meyveleri saymak mümkündür.

Şekerli ve yağda kızartılmış yiyeceklerden uzak durmak kuru ciltliler için vücudun nem dengesini sağlamak açısından çok faydalı olacaktır.

Canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için antioksidan özelliği taşıyan A, E, C vitaminlerinden ve B grubu vitaminlerinden de faydalanılması önerilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat