Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çiçek toprağı için ne tür vitaminler kullanabiliriz?

15,899
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çiçek toprağı için ne tür vitaminler kullanabiliriz?

Bitki besinleri ve özel bitki vitaminleri bitkilerin hızlıca gelişmesini ve çiçekmlenmesini sağlayan gübrelerdir. Bitkinin türüne göre seçilir ve suyla karıştırılarak bitkinin toprağına verilir.

Bitki yapraklıysa ve yapraklarda sararmalar varsa bu bitkinin demir ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Bu durumda bitkinize demir içerern vitamin takviyeleri verebilirsiniz.

Bitkilerinizin ihtiyaç duyduğu vitaminleri doğal yollarla da sağlayabilirsiniz. Örneğin muz kabuğunun iç kısmını ayırıp suya karıştırarak bitkinin toprağına vermeniz bitkinin magnezyum ihtiyacını karşılayabilir.

İlkbahar aylarında özellikle yapraklı bitkilere verilecek azot oranı yüksek bitki besinleri bitkinin yaprak gelişiminin sağlıklı olmasını sağlar.

İlkbahardan yaza geçişlerde çiçek açan bitkilere bu dönemde verilecek fosfor içeriği yüksek gübrelerde çiçeklenmenin daha sağlıklı olmasını sağlayabilir.

Sonbahara geçişte ise bitkilere potasyum oranı yüksek vitaminler verilebilir. Gül gibi çalı formlu bitkiler için uygulanabilecek organik bir besin takviyesi yöntemi de odun tozlarının yanmış halini bitki toprağına karıştırmaktır. Bu çok faydalı sonuçlar verebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat