Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Change.org'da etkili bir imza kampanyası başlatmak için neler yapılmalı?

434
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Change.org'da etkili bir imza kampanyası başlatmak için neler yapılmalı?

Change.org'da etkili bir imza kampanyası başlatmak istiyorsanız öncelikle talebinizin net olması çok önemli. Örneğin, "Belediyenin çalışmalarını hızlandırması" net bir talep değil, fakat "Esenyurt Belediyesi'nin Alnıaçık Mahallesi'ndeki peyzaj çalışmalarını bir an önce tamamlaması" muhatabınızın sorunu anlamasını ve çözmesi için etkili ve net bir taleptir.

Bir diğer konu ise kampanya metninizi okuyan herkesin bu metni anlayabilmesidir. Kampanya metnini konu hakkında hiçbir şey bilmeyen kişilerin bile anlayabileceği, empati kurabileceği biçimde düzenlemeniz, talebinizin anlaşılırlığını artıracaktır.

Muhatabınız doğru olmalı. Belediye hizmetleri için Başbakana seslenmek ya da çocuğunuzun okuluyla ilgili bir talebiniz için bu konuda yetkisi veya gücü olmayan bir muhatap belirlemek kampanyanızın başarıya ulaşmasını zorlaştıracaktır. Dilediğiniz kadar muhatap belirleyip kampanya muhatapları kısmına eposta adreslerini, isimlerini ve makamlarını yazın.

Kampanyanıza etkileyici ve/veya sorunu açıklayıcı bir görsel ekleyin. Muhataplarınızın Twitter hesaplarını ve/veya kampanyanızın Twitter'da etiketini eklemeniz kampanyanın yayılımı için de etkilidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat