Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Change.org nedir?

4,484
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Change.org nedir?

Change.org, dünyanın en büyük imza platformu olarak 196 ülkede 122 milyondan fazla üyesi olan bir sivil toplum kuruluşu. Türkiye'de 5.7 milyon aktif kullanıcı bulundan Change.org'la beraber dünyanın da neresinde olursanız olun, neye inanıyorsanız değiştirmek istediğiniz her konu hakkında Change.org'a girip imza kampanyası başlatıp, ulaşmak istediğiniz karar vericiye ulaşabiliyorsunuz.

Change.org aslında ilk başta bir blog ağı olarak kuruluyor. Kurucusu Ben Rattray bankacılık sektörüne adım atacakken vazgeçiyor ve hayatında daha anlamlı bir şeyler yapmak, doğrudan sosyal fayda üretmek üzere yurttan oda arkadaşı Mark Dimas ile beraber Change.org'u kuruyor. Bu blog ağında bir de imza kampanyası kısmı var. 

O dönemde Güney Afrika'da "düzeltici tecavüz" diye lezbiyen bireylere karşı işlenen korkunç bir suç var ve polis bu şiddete göz yumuyor. Buna karşı bu suça hedef olmuş bir kadın, Change.org üzerinden bir imza kampanyası başlatıyor. 192 ülkeden 171.788 imza toplanıyor ve Güney Afrika hükümeti bununla ilgili özel bir eylem planı oluşturmak zorunda kalıyor. Rattray ve Dimas bunu görünce anlıyorlar ki, imza kampanyaları çok işe yarıyor. Hemen blog ağını bir imza kampanyası platformuna dönüştürmeye karar veriyor. Bu şekilde Change.org şimdiki haline dönüşüyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat