Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çevre izni nedir?

890
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çevre izni nedir?

Çevre izni lisans yönetmeliği yayınlanmadan önce emisyon salınımı olan tesisler emisyon izni alıyordu. Atık su deşarjı yapan tesisler de deşarj izni alıyordu. Çevre izni lisans yönetmeliği çıktıktan sonra emisyon, gürültü, deşarj, tehlikeli madde gibi tüm izinler çevre izinleri başlığı altında toplandı. 


Örneğin emisyon izni almak yerine emisyon konulu çevre izni alınmaya başlandı. Atık su deşarj izni almak yerine bu konulu çevre izni alınmaya başlandı. Çevre izin belgesi endüstriyel tesislerin ekosisteme zararlarını minimum düzeye indirmek amacıyla tesislerin üretim yaparken oluşturdukları emisyonları, atık suları, atıkları ve gürültüyü kontrol altında tutmak amacıyla çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkındaki yönetmeliğin EK 1 ve EK 2 listelerinde yer alan kurumların almaları gereken belgedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat