Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cep telefonu bağımlısı olmanın zararları nelerdir?

2,490
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cep telefonu bağımlısı olmanın zararları nelerdir?

Eskiden cep telefonuyla yapılabilecekler kısıtlıydı ve telefonla yalnızca arama yapıp, mesaj atabiliyorduk; ancak bugün durum çok farklı. Herkesin elinde olan cep telefonlarıyla ara yapmak ve mesaj göndermek ikinci plana düştü. Cep telefonları daha çok farklı uygulamaları kullanmak, sosyal medyayı takip etmek ya da oyun oynamak için kullanılıyor. Tüm bunlar, internetin cep telefonuyla olan ilişkisinden doğan bir bağımlılık şeklinde karşımıza çıkıyor.

Cep telefonu bağımlılığı her yaştan insanda rastlayabileceğimiz türden bir bağımlılık. Çok küçük yaşlardaki çocukların bile tek başlarına cep telefonlarında oyun açmaları mümkün.

Çocukların cep telefonlarıyla ya da tablet bilgisayarlarla olan ilişkileri veya onlara olan ilgilileri de kimi zaman anne ve babaların rahat etmelerini sağlıyor. Ancak, telefonları ya da bilgisayarları çocukların bakıcıları haline getirmek, çocuğu teknoloji bağımlısı yapacak en önemli noktadır.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat