Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çay nasıl bir demlikte demlenmeli?

39,560
kez izlendi
Puan: 4.40 / 5
Detaylı Açıklama

Çay nasıl bir demlikte demlenmeli?

Eskiden alıştığımız metal çaydanlıklar vardı ve hepimiz bunları kullanıyorduk. Kimsenin bunlara karşı herhangi bir alerjisi yoktu. Ancak çayı metalde demlediğiniz yaptığınız zaman, metali ne kadar iyi yıkarsanız yıkayın aşınan metalin çayın içine geçmesi nedeniyle hem vücudumuza gereksiz metal yüklemiş oluruz hem de çayın tadı değişir, daha metalik, buruk bir tad alır. Bu nedenle porselen demlik daha çok tercih edilir. Ancak bugün porselenden de daha iyi olan cam demlikler vardır.

Demlik seçiminde dikkat edilecekler

Cam demliklerin temizlemesi daha kolaydır, içinde tortu kalmaz. Bu nedenle cam demlikler kullanılabilir ancak porselen demliğin daha uygun olma nedenlerinin başında ısıyı daha uzun süre muhafaza etmesi gelir. Cam daha ince olduğu için ısı daha çabuk kaybolabiliyor. Cam veya porselen seçimi zevk meselesidir ancak iyi yıkandığı, içine metal geçmediği, metal olmayan porselen ya da çam çaydanlık kullanılması çay demlemek için en uygunudur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat