Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cari hesap nasıl yönetilmeli?

12,590
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cari hesap nasıl yönetilmeli?

Müşteri ve tedarikçi hesaplarına cari hesap adı verilir. Cari hesap yönetimiyle alacak ve borç takibi yapılır. 

Cari hesap takibi sorumlusu
Cari hesap yönetimi ile muhasebe yönetimi çoğu zaman iç içe geçmiştir. Cari hesap takibini işletme sahibi ya da şirket içinde yetkilendirilmiş herhangi bir personel yapabilir. Muhasebeci ise esas olarak devlete karşı yükümlülüklerin yerine getirilmesinden sorumludur. Muhasebesel yükümlülüklerin yerine getirilmesi, bir işletmede cari hesap yönetiminin yapıldığı anlamına gelmez.  

Cari hesap takibi
İşletmeler cari hesaplarını genelde defterde ya da Excel tablolarında tutarlar. Bünyesinde muhasebeci bulunduran işletmeler, masaüstü bir muhasebe programından da faydalanabilir. Ancak pek çok küçük işletme, bünyesinde masa üstü çözüm kullanabilecek veya karışık Excel tablolarını yönetebilecek uzman bir personel kaynağına sahip değildir. Bu durumda işletme için hayati önem taşıyan cari hesap takibinin yapılması ve sağlıklı nakit akışının sağlanması güçleşir. Bu nedenle günümüzde ekonomik ve pratik olan web tabanlı uygulamaların kullanılması yaygınlık kazanıyor. 

Paraşüt bu ihtiyacı karşılamayı amaçlayan, Türkiye mevzuatına uygun şekilde geliştirilmiş, web tabanlı fatura ve finansal yönetim uygulamasıdır. Paraşüt?te, herhangi bir eğitim almaya gerek duymadan, cari hesaplarınızı kolayca yönetmeniz mümkün. Tek bakışta açık faturaları listeleyerek güncel durum bakiyenizi görebilir, e-posta ile otomatik tahsilat ve ödeme hatırlatmaları alarak, ekstrenizi müşterinizle internet üzerinden paylaşabilirsiniz.

Paraşüt hakkında daha fazla bilgiye Paraşüt'ün kurumsal web sitesi www.parasut.com üzerinden veya 0212 292 04 942 numaralı hattından iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat