Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çamaşırların renklerinin birbirine geçmesi nasıl engellenir?

8,644
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çamaşırların renklerinin birbirine geçmesi nasıl engellenir?

Sevgili hanımlar, 

Hepimiz kıyafetlerimizi daha uzun süre kullanabilmek ve ömrünü uzatmak isteriz. Ancak, çamaşırlar yanlış metotlarla yıkandıkça canlılıkları kaybolur, renkleri solar ya da birbirine geçer. Bunu önlemek ve çamaşırlarınızın ilk günkü renklerini korumak için öncelikle çamaşırlarınızı renklerine göre ayırmalı, kesinlikle beyazlarla karıştırmamalısınız. Ayrıca renkli çamaşırları da kendi içinde koyu renkliler ve açık renkliler olarak ayırmanız faydalı olacaktır. 

Renklerine göre ayırdıktan sonra yapmanız gereken, çamaşırlarınızın rengine ve kumaş türüne uygun deterjanlar seçmektir. Renkli çamaşırlarınızı, renkliler için özel olarak geliştirilmiş formül ile hazırlanan ABC Renklilere Özel toz ya da sıvı çamaşır deterjanları ile yıkayabilirsiniz. İpek ve saten gibi narin çamaşırlarınızı diğer kumaş türlerinden ayrı olarak, ABC Narinlere Özel Sıvı Çamaşır Deterjanı ile yıpratmadan yıkayabilirsiniz. 

Koyu renkli kıyafetlerinizin, kotlarınızın solmasını önlemek için ABC Siyahlara Özel Sıvı Çamaşır Deterjanını kullanabilirsiniz. Böylece siyah çamaşırlarda oluşan beyaz tortu ve çizgilerle baş etmek zorunda kalmazsınız.

Çamaşırı uygun programda yıkamak, üreticinin belirttiği dozda deterjan ve yumuşatıcı kullanmak da çamaşırlarda renklerin birbirine karışmamasına yardımcı olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat