Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çamaşır suyunun kokusu tehlikeli midir?

62,653
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çamaşır suyunun kokusu tehlikeli midir?

Hijyen sağlamak amacıyla evlerimizde, hastanelerde ve gıda hazırlama ekipmanlarında  sıklıkla kullandığımız çamaşır suyunun kokusunun tehlikeli olup olmadığı noktasında pek çok insanın endişelerini birbirleriyle paylaştığını görüyoruz. Hatta sosyal medyada da konuyla ilgili birçok hatalı bilgi ile karşılaşıyoruz.

Çamaşır suyunun kokusu, ürünün kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanıldığında, kişiler için bir tehlike oluşturmamaktadır. Yine de hatırlatmak gerekir ki temizlik sırasında ortamın pencereden hava aldığına emin olunması son derece önemlidir. Temizlik sırasında ortamın havalandırılması sadece çamaşır suyu kullanımı için değil, tüm diğer temizlik maddeleri için de geçerlidir. 

Tedavi altında ve kontrolde olmayan astım hastaları, örneğin parfüm gibi her türlü güçlü kokuya sahip ürünlere karşı tepki gösterebilecekleri için temizlik ürünleri çamaşır suyu kullanımında aşırı hassasiyet gösterebileceğinden maske kullanmaları, ortamı havalandırmaları ve çamaşır sularını da sulandırarak kullanmaları uygun olur. Uygun astım tedavisi bu hassasiyeti büyük oranda ortadan kaldırmaktadır.

Solunum yolları için bir diğer çok önemli nokta ise, çamaşır suyunun başka ürünlerle karıştırılmaması konusudur. Çamaşır suyu ürünleri, paketin üzerinde de açık bir şekilde belirtildiği gibi diğer temizlik ürünleri ile kesinlikle karıştırılmamalıdır. Çünkü, çamaşır suyu ile karıştırdığınız diğer ürünün formülünün içeriğine bağlı olarak, böyle bir karışım tehlikeli gazların salınmasına neden olabilir. Örneğin, diğer ürün asidik maddeler içeriyorsa bu tehlikeli gazlar sizleri zehirleyebilir. Bu nedenle çamaşır sularını başka herhangi bir ürünle karıştırmamanız gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat