Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burunda uçuk nasıl geçer?

26,665
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burunda uçuk nasıl geçer?

Burunda uçuk tedavisi için farklı tedavi yöntemleri vardır. Eğer burun bölgesinde çok sınırlı sayıda yara yapıyorsa, kişiyi sosyal yaşantısından uzaklaştırmıyorsa, ufak kızarıklıklar yapıyorsa, çok sık tekrarlamıyorsa bu durumda çok fazla ilaç tedavisi uygulamadan kremlerle uçuk tedavisi yapılabilir. 


Kişiyi çok zorluyorsa, sosyal yaşantısını ve iş yaşantısını etkiliyorsa tedavi edilmesi zorunludur. Eğer burun bölgesinde herhangi bir sıyrık, yırtık, zedelenme, travmatize deri varsa önce o deri tedavi edilmelidir. Hastanın yaşına, bağışıklık sistemine göre antiviral etkili dediğimiz uçuk virüsünü yok eden ilaçlar vardır. 

Bunlar piyasada farklı tabletler, iğneler şeklinde satılmaktadır. Dermatoluğunuzun uygun göreceği şekilde bu ilaçları kullanmak gerekir. Eğer burunda şişme veya ağrı varsa bunları da giderecek ilaçların kullanımı önemlidir. Burunda uçuğu olan kişiler özellikle burun bölgesindeki derinin sağlamlığı ve derinin bütünlüğünü korumaya yönelik olmasına dikkat edilmelidir. Burun bölgesinde yara, kızarıklık, deride açılma varsa mutlaka buna uygun bir ilaç ve krem kullanılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat