Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burunda uçuğu olanlar nelere dikkat etmeli?

7,369
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burunda uçuğu olanlar nelere dikkat etmeli?

Burunda uçuğu olan kişiler özellikle burun bölgesindeki derinin sağlamlığı ve derinin bütünlüğünü korumaya yönelik olmasına dikkat edilmelidir. Burun bölgesinde yara, kızarıklık, deride açılma varsa mutlaka buna uygun bir ilaç ve krem kullanılmalıdır. 


Deriye uygulanan travma ya da darbe o bölgeyi zayıflatarak uçuk çıkmasını kolaylaştırır. Burun bölgesi için de aynı durum geçerlidir. Burna gelen herhangi bir darbeden burun korunmalıdır. Güneş ışığı burun bölgesindeki uçukların tekrarlanmasına neden olur. Eğer burun bölgesinde çok sık uçuğu çıkan birisi varsa özellikle yaz aylarında güneşe çıktığı zaman en az 30 faktör güneş kremi kullanmalıdır. 

Bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerin uçuk tedavisi sırasında bağışıklığı güçlendirici ilaç alması gerekir. Kansızlık, demir eksikliği, vitamin eksikliğine bağlı sıkıntılar varsa yine bu eksikliklerin tedarik edilmesi gerekir. Bu nedenle doktora gidip kansızlığa baktırmak önemlidir. Eğer bu durum sık ve ciddiyse dermatoloğa gitmek önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat