Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun için tuzlu su nasıl hazırlanır?

315,167
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burun için tuzlu su nasıl hazırlanır?

Burnun içerisine evde kolay ve pratik bir şekilde tuzlu su hazırlanabilir. 1 su bardağı suyun içerisine 1 çay kaşığı tuz atılabilir. Bunun içerisine yarım çay kaşığı karbonatta atılabilir ama bu isteğe bağlıdır. Bu karışım karıştırılır ve burnun içerisine uygulanır. 

Bu karışımı hazırlarken çeşme suyu, kaynatılmış ve soğutulmuş su yani kettleda bekletilmiş su da kullanılabilir. Tuzlu su burnun içerisini temizlemek amacıyla genel vücut temizliği gibi kullanılabilir. Burun içi günde 3 kez tuzlu su ile yıkanabilir. Kreşe giden çocuklarda, kreş sonrasında ve yatarken burun içerisinde tuzlu su uygulaması kreş ortamından alınan mikropların, alerjenlerin, partiküllerin uzaklaşmasını sağlar. Buda enfeksiyon ve alerjik hastalıkların sıklığını azaltabilir. 

Evde hazırlanan tuzlu suları genelde çocuklara çektirmek sıkıntı yaratabilir çünkü küçük çocuklar, tuzlu su genizlerini rahatsız ettiğinden dolayı çekmek istemezler. Özellikle küçük çocuklara sprey ya da damlalar önerilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat