Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun estetiğinin başarılı veya başarısız olduğu nasıl anlaşılır?

60,116
kez izlendi
Puan: 4.74 / 5
Detaylı Açıklama

Burun estetiğinin başarılı veya başarısız olduğu nasıl anlaşılır?

Burun, yüzün orta bölümünde yer aldığı için estetik açıdan oldukça önemlidir. Ama bunun yanında diğer fonksiyonları da insan için olmazsa olmazlardır. Özellikle burundan rahat nefes almak güncel hayatta kişiyi oldukça rahatlatan ama nefes alamadığında da birçok problemi beraberinde getiren bir sorundur. Burun, rahat nefes almanın yanı sıra koku alma, havayı nemlendirme ve ısıtma fonksiyonlarına sahip bir organdır. 

Burun ameliyatlarındaki başarı iki ana temele dayanır. Estetik amaçlı bir ameliyat olduysanız bunlardan ilki burnun güzel bir görünüşe sahip olmasıdır. İkincisi ise kulak burun boğaz uzmanları için daha önemli olan nefes alma fonksiyonlarıdır. 

Burnun hem güzel bir görünüşe sahip olması hem de ameliyat sonrası iyi nefes alınabilmesi, başarılı bir burun ameliyatında olması gereken iki önemli unsudur ama bu başarı hastadan hastaya, kişiden kişiye ve cerraha göre değişebilir. 

Özellikle kadınlar kalkık burunları severken, erkeklerde kalkık bir burun o kadar güzel görünmeyebilir. Bunun yanında sağa sola dönen bir burun hastalar için bir problemdir. Bu nedenle herkes düz bir burun arzu eder. 

Estetik burun ameliyatlarından sonra hasta burnunun görüntüsünden memnunsa ve hekim de bu burnu hasta için ideal bir tip görüntü olarak benimsemişse, hasta ameliyat sonrasında da burnundan çok iyi nefes alabiliyorsa, bu, KBB ve baş-boyun cerrahisi uzmanları için başarılı bir burun ameliyatı, burun estetiği ameliyatıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat