Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun estetiği operasyonu sonrası iyileşme süreci nasıldır?

10,970
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burun estetiği operasyonu sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Burun estetiği operasyonları geçmiş yıllara nazaran oldukça basit, ağrısız, kolay tolere edilebilen operasyonlardır. Ameliyat olan hastalar ya aynı gün ya da ertesi gün taburcu olabilir. Burun estetiği ameliyatı sırasında veya sonrasında herhangi bir ağrı hissetmezler. Ameliyat sırasında konulan tamponlar, eskiden olduğu gibi bez tamponlar değildir. Silikon malzemeden üretilmiştir ve ortaları deliklidir. Delikli silikon tamponlar sayesinde hastalar ameliyat sonrasında kolayca nefes alabilir. 

Burna konulan silikon, yumuşak tamponlar, ameliyattan 4 gün sonra ağrısız bir şekilde çıkarılabilir. Aynı esnada burun sırtına alçı yerine konulmuş olan plastik atel de çıkarılır. Daha sonra bir bant yapıştırılır ve ameliyattın 10. günü bant ve dikişler tamamen çıkarılır. 

Burun estetiği operasyonu sonrası 10. günde açık bırakılan burun, kabaca ödemlerin geçtiği ama tam şeklinin düzgün olmadığı bir halde olur. 

Ameliyat sonrası 1 ay boyunca kaba ödemler geçer ve 1. ayın sonunda burun güzel bir hale gelmiş olur ama burun estetiği operasyolarında ödemin tam olarak geçmesi ve iyileşmesi yaklaşık 6 - 8 ayı bulabilir ve ince ödemler bu dönemde tamamen dağılır, burun şekli tamamen oturmuş olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat