Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun estetiği ameliyatından sonra tampon konması şart mı?

67,545
kez izlendi
Puan: 4.83 / 5
Detaylı Açıklama

Burun estetiği ameliyatından sonra tampon konması şart mı?

Burun estetiği ameliyatında ameliyatla ilgili birçok sorunun içerisinde en sık karşılaştığımız sorun özellikle burun tamponları ile ilgili olan.

Burun tamponları genelde ameliyattan sonra burnu kanamaya karşı korumak veya burun içerisindeki eğri kısımları daha düz hale getirmek için konulur. Burun tamponları burun içerisine bası yaparak kanamayı en aza indirir, şişlikleri giderir ve ameliyat sonrası yapışıklıklara yol açabilecek durumlara karşı şekil bozukluklarını önler. 

Her ameliyattan sonra burun tamponu konulması gerekli değildir. Bazı ameliyatlarda burunda kanama olabilecek yerler öncelikle kontrol altına alınır. Burun ara bölmesi dediğimiz septum dikildiğinde ameliyat sonrası iki küçük pamuk bile yeterli olabilir ve bunlar ağrı yapmazlar ve kesinlikle hastanın konforuna engel teşkil etmezler. 

Geçmiş yıllara oranla çok fazla tampon çeşidi ve tampona bağlı sorunlar olurken, günümüzde artık bu sorunlar çoğunlukla aşılmıştır. Çünkü hemen hemen her hastanede ve her burun estetiği ameliyatından sonra kullanılan standart silikon tamponlar vardır. Bu silikon tamponlar olukludur. Estetik burun ameliyatından sonra silikon tampon konduktan sonra çoğu hastamız bu tamponu hissetmez, fark etmez bile. Burun ameliyatlarından sonra konulan bu silikon tamponlar genellikle 2. günden sonra çıkarılır. Bazı zamanlarda silikon tamponları burun içerisinde daha uzun süre tuttuğumuz olabilir. Bununla burun eğriliği fazla olan hastalarda ameliyat sonrasında burnun düzleşmesinin kalıcı olması amaçlanır. Ancak bu da genellikle 1 haftayı geçmez. 

Burun tamponunun konulmasının dışında, tamponun çıkarılması da hastalar için büyük bir merak ve endişe konusudur. Burun tamponunu çıkarmak da artık çok basittir. Yakınlarınızın veya çok geçmiş yıllarda ameliyat olanların anlattıkları gibi metrelerce bir tampon değildir silikon tamponlar. Çıkarılması 10 saniye gibi bir süre alır. Hastada burun tamponu çıkarılırken hiçbir ağrı olmaz. Bu nedenle özellikle estetik burun ameliyatlarından sonra takılan burun tamponları güvenli bir şekilde kullanılabilen, hem hekime hem de hastaya çok yardımcı aparatlardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat